سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 تعداد کل بازدید : 422498

  بازدید امروز : 187

  بازدید دیروز : 177

ناب - طالب پور

 
«خداوند کسی را که نافرمانی اش کند، دوست نمی دارد» . آن گاه حضرت این شعر را برخواند : خدا را می کنی و باز اظهار دوستی او را می نمایی ؟! [محمّد ابی عمیر - کسی که خود از امام صادق علیه السلام شنیده بود برایم نقل کرد که ایشان می فرمود]
 
نویسنده: حمید طالب پور ::: پنج شنبه 95/2/30::: ساعت 9:23 صبح

به نام خدا

   یکی از مبانی ایدئولوژی لیبرال دمکراسی غرب ؛ نسبی گرایی (رِلاتیویسم) (1)بویژه در اخلاق  و معرفت شناسی است ؛ زیرا لیبرالها منشأ تعالیم اخلاقی  و ارزشی را ، نه منبع قادر مطلق غیبی ، بلکه وجود فردی و جزیی انسانی ومنافع مادیش (یوتیلیتاریانیسم) می دانند ؛ که بر اساس مبنای دیگرشان یعنی فردگرایی< ایندیویدوآلیسم 2> و درک اتمیستی از روابط انسانهاست.

آنتونی آربلاستر  در کتاب ظهور و سقوط لیبرالیسم می نویسد: "(در نظر این ایدئولوژی ) هیچ قانون  و اصل کلی اخلاقی وجود ندارد که بتواند به شما نشان دهد ،چه باید بکنید . در این جهان هیچ نشان پذیرفته شده ای وجود ندارد. "(3)

اما انقلاب اسلامی به پیروی از اسلام و آموزه های قویمش ، مبتنی بر اصولی است که بر اساس آنها مسیر ما را تعیین می کند؛  از جمله ی آنها« اصل عدم انظلام واسترحام »است:

شهید مطهری (رض)در مجموعه آثارشان ج 16 ص 81 به مناسبت نسبی نبودن اصول و اخلاق اسلامی می فرماید:

«اصل انظلام و استرحام از اصولی است که هرگز پیغمبر یا اوصیای پیغمبر از این اصل پیروی نکردند . یعنی آیا بوده در یک جایی که چون دشمن را قوی‏ می‏دیدند به یکی از این دو وسیله چنگ  بزنند ، یکی اینکه استرحام کنند یعنی گردنشان را کج کنند و شروع کنند به‏ التماس کردن ، ناله و زاری کردن که به ما رحم کن ؟  ابدا .

انظلام چطور ؟ یعنی تن به ظلم دادن .  این هم ابدا .

اینها یک سلسله اصولی است که هرگز پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله و اوصیای بزرگوار شان علیهم السلام  و بلکه تربیت شدگان‏ مکتب ایشان ، از این اصول استفاده نکرده‌‏اند .»

آری ! ایدئولوژی اسلامی  دارای اصول و ارزش‌های لایتغیری است که ، هرگز نسبی و زمانمند نیست .

پانوشت :

1)-فرهنگ معاصر، باطنی ،relativism 

2)- همان ، individualism

3)-ظهور وسقوط لیبرالیسم ، مترجم عباس مخبر، ص22 و26 به نقل از < اشاراتی درباره ی لیبرالیسم در ایران ، شهریار زرشناس ، ص17>.


 
نویسنده: حمید طالب پور ::: چهارشنبه 95/2/29::: ساعت 9:46 صبح

به نام خدا

     در ماهها وروزهای اخیر متأسفانه به دلیل عدم نظارت مسئولین فرهنگی  ونیز برخی ایده های روشنفکر مآبانه  واظهار نظرهای خلاف اخلاق ، شرع  وغیر کارشناسی در مورد برگزاری کنسرت  وآوازه خوانی وصرفا به علت این نظریه ی کاملا غیر منطقی وغیر اسلامی که افزایش نشاط  وطراوت جامعه بویژه در استان دارالعباده ودارالعلم را منوط به ارایه ی این برنامه  بویژه در شکل کنسرت مختط  آن نموده اند. باید خاطر نشان کنیم که ضمن محکوم کردن هدف اصلی این جریان که افقی جز استحاله فکری ،قبح شکنی ومبارزه ی نرم فرهنگی ندارد. امیدواریم قبل از اقدام جدی وعملی مردم شهید پرور وانقلابی استان یزد بساط چنین تفکر واقداماتی برچیده شود .

رفقا! آیا حقیقتا می توان با طناب پوسیده ومعیارهای آماری خلاف اسلام ومطابق شاخصهای غربی ولیبرالی  مبنی بر غمگینی وبی طراوتی اهالی استان دارالعلم ،والقاء روانی چنین نقیصه ای ؛ به چاه ویل هنجارشکنی ها وبرنامه های غیر ارزشی این طایفه ی مرفه ، بی درد ،تابع وپیرو رؤسای خود  افتاد؛ وهمچنان تحت لوای حکومت اسلامی سکوت اختیار کرد؟!!

شعار همیشه ی مردم حسینیه ی ایران اسلامی : «هیهات منّا الذّله » است./. 

ان الله علی کل شیءقدیر


 
نویسنده: حمید طالب پور ::: یکشنبه 95/2/19::: ساعت 2:21 صبح

به نام خدا

     چند پارامتر را به عنوان عوامل وضعیت نابسامان ،مشمئز کننده وبسیار نامطلوب مسکن وزمین شهرستان بویژه شهر اردکان می توان برشمرد:

1-سوء مدیریت

 2-سوءنظارت

3-تقاضای زیاد وعرضه ی کم

4-داشتن منافع وبهره های چشمگیر والبته نامشروع ونا صحیح برای عده ای دلال ، بویژه برخی از مسئولین ذی ربط

5-استفاده ویا بگو سوء استفاده ی تبلیغاتی وسیاسی از فضای خود ساخته

6-و...

شاید در بدو نظر تصور شود که تقاضای زمین ومسکن توسط مهاجرین وافراد غیر بومی اعم از کارگر ، مهندس ،دانشجو و... باعث ایجاد این معضل شده (مقایسه سر انگشتی رشد بی رویه ی قیمت دراردکان با سایر شهرهای کشورگویای نابسامانی بزرگی است)، اما تحقیقا بیش از 70 درصد بروز وادامه ی این مشکل درد آور ونامناسب ، سوء مدیریت وسوء نظارت توسط مسئولین ذی ربط بر بازار زمین ومسکن وبویژه بر عملکرد دلالان وبنگاههای بعضا طمّاع وبی انصافی است که ره چند ساله را یک شبه طی کرده اند وصاحب آلاف والوفی باد آورده شده والبته خوان کرمشان را برای برخی مدیران مسئولیت ناشناس گسترده اند وهمچنان چار نعل می تازند.

     از التماس ودرخواست گذشته ، بدینوسیله به محضر بالاترین مقام اجرایی شهر ونیز نماینده ی محترم یعنی بالاترین مقام نظارتی شهر عارضیم وآگاهانه وقاطعانه می گوییم که باید نسبت به این ناهنجاری اقتصادی - اجتماعی که به صورت تبعیض آمیز وغیر منطقی بر اثر سوء مدیریت اجرایی ونظارتی دامنگیر این شهر شده است وقبل از گسترده تر شدن تصور دخالت عمدی شما وسایر مسئولین ذی ربط در این مسأله ، به جای دفع الوقت وابراز تأسف وپاس دادن آن به دیگران ؛ اقدام عاجل نموده ، خشم ونفرت مردم شریف  در این دنیا وعقوبت وعذابی که ثمره وغایت عملکرد غیر مسئولانه ی خود شماست ،را دامن نزنید.

    نیز دلسوزانه  وبرادرانه از همه ی نیروهای قضایی وسایرمسئولین وظیفه شناس شهر درخواست داریم تا مطابق قانون  به تکلیف خود عمل کرده ،احقاق حق مظلومان را به منصه بروز وظهور گذارید ./. والعاقبة للمتقین 


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

درباره خودم

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

اشتراک