سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 تعداد کل بازدید : 422505

  بازدید امروز : 4

  بازدید دیروز : 190

ناب - طالب پور

 
آنکه دانشی را پنهان کند، گویی نادان است . [امام علی علیه السلام]
 
نویسنده: حمید طالب پور ::: جمعه 97/4/22::: ساعت 7:38 عصر
یادداشت اریک والبرگ تحلیلگر کانادایی مسائل بین‌الملل 
اکنون کلیدی‌ترین نقش در رابطه با قدرت گرفتن اسرائیل و آشتی اعراب با این رژیم ، رسانه‌ها هستند. هر زمانی که اسرائیل سعی می‌کند تا سرزمین‌های فلسطین را به طور کامل‌اشغال کند، رسانه‌ها و فضاهای مجازی سعی دارند تا مسیر ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی را هموار کنند. اینها در حالی است که توسعه گسترده‌تر اسرائیل در فراتر از مرزهای فلسطین را نادیده بگیریم. بنابراین دنیا باید بپذیرد که «رژیم صهیونیستی» بسیار خطرناک‌تر است و در نقطه مقابل آنچه «هلال شیعی» می‌گویند، هیچ خطری ندارد.

اما اگر در نقطه مقابل، رسانه‌ها با قدرت فعالیت کنند و در برابر هجمه رسانه‌ای صهیونیستی ایستادگی کنند، آنگاه دولت‌های غربی تحت تاثیر افکار عمومی خود قرار می‌گیرند و مجبور می‌شوند برای اجرای عدالت در برابر ظلم‌های اسرائیل ایستادگی کنند و در حمایت مردم مظلوم فلسطین فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

اکنون ایران به تنهایی با اسرائیل مقابله می‌کند و در برابر آنها از فلسطینی‌ها حمایت می‌کند. اگر سایر کشورها در مقابله و مواجهه با اسرائیل در کنار جمهوری اسلامی قرار گیرند و به این کشور کمک کنند، این رژیم تحت فشار قرار خواهد گرفت. اسرائیل از هر زمان دیگری نژادپرست‌تر شده است و هیچ رحمی از خود نشان نمی‌دهد. تمام یهودی‌هایی که اندک وجدانی دارند در حال خروج از اراضی ‌اشغالی هستند. شکست اسرائیل بستگی به اتحاد سایر کشورها علیه آنان دارد و تنها در این صورت است که این رژیم شکست خواهد خورد. 

وقتی متوجه می‌شویم که بسیاری از یهودیان در آمریکا و کانادا علیه سیاست‌های خصمانه اسرائیل با یکدیگر متحد شده‌اند و تظاهرات متعددی برگزار کرده‌اند آنگاه می‌فهمیم که نابودی اسرائیل بسیار نزدیک است. هنگامی که یهودی‌های جهان با رژیم اسرائیل ابراز مخالفت می‌کنند و آن را به‌عنوان «کشور یهودی» به رسمیت نشناسند آنگاه به نظر می‌رسد این رژیم از هر زمان دیگری بی‌اعتبار‌تر است. 

هرچند آمریکا از برجام خارج شده اما، ایران از هر موقع دیگری قدرتمند‌تر است. ایران اکنون در زمینه‌های متعددی به خود متکی است و در برابر تهدیدات آمریکایی- اسرائیلی بیش از هر موقعی متحد است. چه آمریکا خوشش بیاید و چه با تمایلات آمریکا ناسازگار باشد، ایران اکنون به یک بازیگر تأثیرگذار در منطقه اوراسیا تبدیل شده است. آمریکا اما در نقطه مقابل از هر زمان دیگری در جهان بی‌آبروتر شده و اعتبار خود را تا حد زیادی از دست داده است. 
 
اسرائیل در سایه حمایت آمریکا از بدو تولد تاکنون همواره علیه مردم مظلوم فلسطین دست به جنایت زده است. بر اساس اطلاعاتی که منابع اسرائیلی در اختیار قرار داده‌اند، حدود 750 هزار فلسطینی از ابتدای سال 1967 تاکنون دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی گرفتار شدند. سازمان ملل گزارشی را در مارس 2017 منتشر کرد و در آن اسرائیل را ، رژیم آپارتاید نامید. ایران هیچ‌گاه در امور داخلی کشورها دخالت نکرده و همواره به تصمیمات سیاسی داخلی و نظر مردم احترام گذاشته است. در نقطه مقابل، آمریکا در ده‌ها مورد از کودتا گرفته تا دخالت در فرآیند انتخابات، علیه کشورهای گوناگون وارد عمل شده است. این رفتار خصومت‌آمیز آمریکا از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون بدون تغییر باقی مانده است.

منبع : کیهان

 
نویسنده: حمید طالب پور ::: دوشنبه 97/4/4::: ساعت 3:28 عصر

به نام خدا

 کار خیر وانفاق باید مشکلی را حل کند، خلأیی را پر کند ومفید باشد (1)ودر غیر این صورت بر او  انفاق وکار خیر اطلاق نمی شود .

برای نمونه ساختن مناره ها، برخی ساختمانها وبناهای غیر ضرور وغیر قابل توجیه منطقی در شهر ، خرجهای بیهوده ای که برطبق منطق قرآن واهل بیت علیهم السلام نه اینکه عملی خیّرانه ومنفقانه نیست که ، از مصادیق اتلاف مال محسوب می شود و مورد بازخواست الهی خواهد بود .

گاهی فکر می کنم با این هزینه های بی رویه وبدون جهت گیری مفید ، می شد ومی شود تعدادی جوان بیکار را شاغل کرد، برای چند نفر زمینه ی ازدواج را فراهم نمود و...

متأسفانه واقعیت تلخ دیگری که وجود دارد واز امراض مبنایی در فرهنگ و اندیشه ی ماست اینکه نگاه اقتصادی و مالی وهزینه کردن در امور سخت افزاری بویژه عمرانی بر فعالیتهای نرم افزاری ،فرهنگی وتربیتی کاملاً غلبه دارد.

تغییر نگرش وذهنیت مسئولین، مدیران وآحاد مردم ، مبتنی بر وجود یک استراتژی وراهبرد مؤثر ونیز عزم وخواهش جدی به همراه یک نظام تشکیلاتی افق دار می تواند راه حل اساسی این معضل ومرهمی برای این درد فراگیر باشد.

 بیاییم از خود ومجموعه ی خودمان شروع کنیم وبا توجیهات و رودر بایستیهای غیر عقلایی ، جامعه را درگرداب این رویه ی اشتباه، غیر شرعی وغیر منطقی، معطل نکنیم وبا نگاهی هوشمندانه، جهت دار وناظر به نیازهای حقیقی امت اسلامی، بویژه  توسط روحانیت دلسوز ، مسئولین ذی ربط و نیز خیرین بزرگوار ،خود وجامعه را نجات دهیم.انشاءالله

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم     تو خواه از سخنم پند گیر وخواه ملال (سعدی)

پی نوشت:

1) طرح کلی اندیشه ی اسلامی در قرآن ، آیت الله خامنه ای ، ص 73 


 
نویسنده: حمید طالب پور ::: یکشنبه 97/4/3::: ساعت 7:33 عصر

به نام خدا 

  (تلنگر: ای مردم! جوانان بیکارمان را دریابیم) 


"وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا" (سوره نساء آیه  141)     
 «خداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلّطى نداده است».


رفقا!با ورود کالاهاى خارجى، کالاهاى تولید داخل از رونق می افتد، و با امتیازهاى اقتصادى به خارجیان باز، سلطه ی بیگانگان بر  ایران باز می گردد.

 {انعقاد هر گونه پیمان وقرارداد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ونظامی  که سبب سلطه ی کافران وبیگانگان بر مسلمانان گردد نامشروع است.( تفسیر تسنیم – آیت الله جوادی آملی ، ج 21 ص 175)}

*پیشنهادی در راستای فرهنگ سازی  وتغییر یا تحریک ذهنیت جامعه :

 آیات (وروایات) در سطح شهر بنر شده ویا با طراحی زیبا، شکیل وجذاب در گروهها وکانالها و... پخش شود. یا علی بسم الله 


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

درباره خودم

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

اشتراک